Az Amundi Alapkezelőt két díjjal jutalmazták a Privátbankár Klasszis áprilisi díjátadó gáláján. A díjakat minden évben a Magyarországon kezelt legjobb befektetési alapoknak ítélik oda.
Az Amundi Óvatos Kötvény Alap C sorozata nyerte el a Privátbankár.hu Klasszis 2025 - Legjobb Rövid Kötvény Alap díjat (2024 után ismét). Nagyon büszkék vagyunk a portfóliókezelő csapatunkra, különösen az alapot kezelő Weber Tamás kötvény portfóliómenedzserre.

webes logok_alap nevével_2025_AMUNDI

Az idei évben egy új típusú elismerésre, az Innovációs Díjra is pályázhattak a hazai alapkezelők, melynek célja a befektetési ágazat kiemelkedő termék-, IT- és kommunikációs innovációinak kitüntetése. Webkommunikációs és oktatási projektünkkel elnyertük a Privátbankár Klasszis – Év Innovációja Díj 2025-öt. Pályázatunk lakossági weboldalunk felhasználóközpontú átalakítási projektjéről szólt, amelynek lényege az innovatív megközelítés volt annak érdekében, hogy szélesebb közönség számára is használható oktatási tartalmakat hozzunk létre. Ennek eredménye honlapunk új tudásközpont felülete, amely a befektetések elkezdéséhez szükséges legfontosabb információkat teszi elérhetővé, világos és könnyen érthető formában. A projekt szerves részét képezte a Magyarósi Csaba közreműködésével készült videósorozat is. 

webes logok_alap nevével_2025_21AMUNDI.

Röviden a magyarországi befektetési alapok vagyonának növekedéséről

2024 decemberének végén a hazai alapkezelők 17 890 milliárd forintnyi vagyont kezeltek befektetési alapokban, ami 27,7 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. 2023-ban a növekedés mértéke 50,8 százalék volt. 
A befektetési alapok szerepe a magyar megtakarításokban egyre fontosabbá válik, és tőkéjük az elmúlt években és évtizedekben a legutóbbi válságok és a tőkepiaci zavarok ellenére is folyamatosan nőtt. E hatalmas vagyonállomány nagy része a lakosság kezében van.

Privátbankár Klasszis Díjak - jobb minőség
Középen Vízkeleti Sándor vezérigazgató a díjátadón

Az Privátbankár Klasszis Díjak odaítélésének alapelvei

Az alapok kategorizálásánál két fő tényező került figyelembevételre: az időtáv, illetve az egyes alapok befektetési politikája. A legtöbb esetben az időtáv 3 év, illetve egyes esetekben (abszolút hozamú alapok) 10 év volt. Az befektetési politikánál az eltérő kockázati besorolás és az alapok célközönségének különbözősége miatt három modell került kialakításra, annak megfelelően, hogy milyen eszközökbe történik a befektetés, valamint, hogy a befektetési jegyeket vásárlók milyen kockázatvállalási hajlandósággal rendelkeznek, ezáltal milyen arányban díjazzák a nagyobb teljesítményt és a kisebb kockázatot. A magasabb kockázatvállalási hajlandósággal rendelkező befektetők választják az olyan nagyobb kockázatot viselő alapokat, mint az abszolút hozamú és a részvény típusúak. A nagyobb kockázatért nagyobb hozam várható el, így az értékelésnél nagyobb hangsúlyt kell kapnia a teljesítménynek. A kockázatvállalási hajlandóságnak a kevésbé kockázatos irányba való eltolódásával nagyobb hangsúlyt kap a modellben az alacsonyabb volatilitás és a szórás. A vegyes eszközökkel rendelkező kockázati skála közepén elhelyezkedő alapoknál pedig egy, a kettőt ötvöző metódus meghatározása volt a cél. Az alapok értékelésénél tehát három modell került kialakításra, egy teljesítmény alapú, egy kockázat alapú és egy vegyes. A 2025-ös befektetési alapkezelői díjazás szabályzata ide (https://media.privatbankar.hu/media/Klasszis_2025_szabalyzat.pdf) kattintva érhető el.

1Forrás: BAMOSZ